19.08.2022
Почетна / Uncategorized / Лукот потопен во црвено вино, лечи многу болести

Лукот потопен во црвено вино, лечи многу болести

Излупете лук и измешајте го во стаклена тегла со половина литар вино. Препорачуваме да го користите лукот, кој се продава на пазарот од бабите наместо кинескиот лук, кој се продава во супермаркетите.

Кинескиот лук има ниски терапевтски својства.

Затворете го садот со смесата и чувајте две недели на место заштитено од сонце. Во исто време, мешајте ја смесата 2-3 пати на ден.

Конечно, течноста исцедете ја и чувајте ја во сад.

Овој еликсир може да се направи најмалку двапати годишно. Пијте 2-3 лажици дневно еден месец.

Види

Се поплави дворот, а потоа ја отстрани решетката. Видеото има импресионирано милиони луѓе!

Видео клипот кој беше направен минатата година е повторно хит овие денови. Во видеото ќе …