19.08.2022
Почетна / Uncategorized / Лукот потопен во црвено вино, лечи многу болести

Лукот потопен во црвено вино, лечи многу болести

Тоа растително лековито средство во себе ги комбинира корисните својства на лукот и црвеното вино. Добиената смеса може да спречи многу болести, ја прочистува крвта, го зајакнува имунолошкиот систем, ги отстранува лошиот холестерол, го подобрува кардиоваскуларниот систем, го отстранува вишокот сол во организмот, ја зголемува издржливоста, дава енергија и се бори со инфекциите.

Пред сè, овој лек има силни својства во борбата против разни видови рак.

Еве што ви треба:

12 чешниња лук
1/2 литар црвено вино со добар квалитет

Подготовка:

Види

Се поплави дворот, а потоа ја отстрани решетката. Видеото има импресионирано милиони луѓе!

Видео клипот кој беше направен минатата година е повторно хит овие денови. Во видеото ќе …