Почетна / Uncategorized / Лекот што лечи крајници и грло за 1 ден

Лекот што лечи крајници и грло за 1 ден

Уште еден проверен, едноставен, но многу ефектен рецепт од Руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и крајници.

1 погoлемо парче цвекло
9% алкохолен оцет/киселина
Изрендајте го цвеклото на ситно ренде…на 250гр изрендано цвекло додадете 1 супена лажица оцет, (на 500гр, 2 супени лажици).

Измешајте и оставете 15-20мин да отстои.

Исцедете низ газа или пластична цедалка. Остатокот од цвеклото, фрлете го.

Испирајте го грлото редовно на 2-3 часа (може и да се голта, за подобар ефект) Резултатите нема да изостанат.

На овој начин, цвеклото успешно лечи хронично воспаление на грлото и гнојна ангина.

Види

Идеи за сите што сакаат домашни живинарски фарми

Идеи за сите кои сакаат домашни живинарски фарми