Почетна / Градина / Животни / Кучињата се предвесници на земјотресите: Погледнете што направи ова куче пред да стресе земјотресот во Драч

Кучињата се предвесници на земјотресите: Погледнете што направи ова куче пред да стресе земјотресот во Драч

Кучето спиело покрај една зграда, а неколку секунди пред силниот потрес кучето се буди и започнува да бега.

Погледнете:

— EMSC (@LastQuake) November 26, 2019

Види

Чудото од природата: Преубави фотографии на небото направени од јато птици

Причините за собирање во јато се полесно пронаоѓање храна, заштита од грабливки, полесна навигација за …