05.07.2022
Почетна / Градина / Кучето секој ден гледало во нешто надвор од прозорецот, а причината ќе ве остави без зборови

Кучето секој ден гледало во нешто надвор од прозорецот, а причината ќе ве остави без зборови

Ништо не изгледаше погрешно и кучето беше во одлична форма. Сепак, Кејси забележала дека нејзиното куче се однесува на начини што никогаш порано не ги видела, како да продолжува да изгледа многу депресивно и само да лежи на подот и покрај тоа што обично е расположено.

Ако сте од оние луѓе кои не веруваат дека животните навистина можат да се заљубат, ние сме прилично сигурни дека оваа приказна ве натера да размислите двапати, особено ако и самите имате крзнен пријател. Дури и ако вашите пријатели навистина не ви веруваат, пробајте да ја споделите оваа приказна со љубителите на животните. Секој може да искористи малку повеќе љубов во своите животи, особено со она што се случува во светот во моментов.

Види

Тасмански ѓавол – животното кое јаде се што мрда

Тасманскиoт ѓавол јаде се што мрда. Името го здобил по ѓаволската сила и дрскост да …