Почетна / Градина / Вести / Крвав инцидент: Циркусна мечка нападна маж во Русија (ВИДЕО)

Крвав инцидент: Циркусна мечка нападна маж во Русија (ВИДЕО)

Циркусна мечка ја нападнала нејзината тренерка за време на една емисија во Русија. На мрежата се појави видео од застрашувачката сцена одиграна во Олонец.

На снимката се гледа како животното послушно ги почитува своите команди, но одеднаш се свртува кон тренерот, го напаѓа и го фрла на земја.

Очевидци на инцидентот изразија загриженост дека циркусот не е добро обезбеден во вакви случаи – немало решетка да ја оддели публиката од арената, пишува рускиот весник „Известија“.

Нападнатиот човек е жив, но настрадал од ноктите на животното. Мечката била смирена со помош на електричен удар.

За видеото ТУКА

Види

Идеи како да го уредите вашиот двор (Фото)

Идеи како да го уредите вашиот двор