Почетна / Градина / Вести / Какво време не очекува овој викенд?!

Какво време не очекува овој викенд?!

Под влијание на стабилна и сува воздушна маса, во следните неколку дена подрачјето на Македонија ја очекуваат натпросечно високи температури како за овој период од годината.

А тоа се должи благодарение на приливот на топол воздух од југ, што ќе овозможи пораст на особено на дневните температури. А тие би се движеле во просек од +25 С до околу +30 степени. Инаку времето во наредниот период ќе преовладува претежно сончево, стабилно и суво време со мала локална облачност и топло.

Напомена: Во текот на денешниот ден претпладне преку Македонија ќе поминува облачна маса која локално понекаде може да зададе послаби и локални врнежи. Ништо особено. А потоа уживајте во сонце и убава топлина преку ден.

Подготви: Denis Muhovic

Види

Мајчината душица е лекот за сите: Единственото растение во кое нема ништо што не е добро

Мајчината душа е една од најчесто користените лековити растенија: се употребува “скоро за сите” – …