22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / Какво време не очекува наредните денови

Какво време не очекува наредните денови

Под влијание на СИЛЕН и СТАБИЛЕН АНТИЦИКЛОН во Македонија како денес, така и во следните неколку дена ја очекуваат стабилни и сончеви денови. Каде што особено дневните температури преку ден ќе бидат надпросечни како за овој период од годината. А времето ќе биде сончево, стабилно и топло време со мала локална облачност.

По одделни котлини и речни долини е можна локална појава на создавање на утринска магла, а врнежи според сегашните податоци на повеќето прогнозистички модели нема да имаме барем од сега гледано се некаде до 22 / 10, кога е можно после тој датум да заоблачува но ќе видиме како ќе се одвива развојот на синоптичката состојба во наредниот период. За секоја ново настаната ситуација ќе бидете известени навремено. Следете не !!

Временскиот извештај го анализира и подготви: Denis Muhovic

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …