Почетна / Градина / Вести / Какво време не очекува денес

Какво време не очекува денес

Денес (28.03.2017) територијата на Македонија ќе биде под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна, сува но во текот на денот од југ ќе продира потопла воздушна маса која ќе услови пораст на дневните температури на воздухот. Времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер кој Долж Повардарието ќе биде од северозападен а во западните предели од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти во интервал од -3 до 4 степени додека во западните и во северозападните високи планински предели истите ќе се спуштат под -5 степени.

Максималната температура ќе се искачи во интервалот од 12 до 18 степени.

Временската прогноза ја подготви meteomax.mk

Види

Кумановец си ја шета свињата низ улиците и булеварите на градот (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановец редовно изминатите недели си ја шета својата свиња по улиците во населбата „Гоце Делчев“, …