Почетна / Градина / Вести / Како да го „оживеете“ овенатото цвеќе за неколку дена

Како да го „оживеете“ овенатото цвеќе за неколку дена

Ви се случува често да патувате, да немате време или едноставно да заборавите да го полевате цвеќето, а кога е веќе овенато, мака мачите за да го опоравите. Но, пробајте го овој трик пред целосно да се откажете.

Еве што треба да направите:

-Земете 1 кора од банана, мал филџан мелено кафе и лушпи од 3 јајца.
-Сите 3 состојки ги соединувате во 1 сад.
-Потоа состојките ги мешате во блендер.
-Добиената смеса ја ставате меѓу земјата во саксијата.
-Оставете го така цвеќето неколку дена, а потоа видете го резултатот.

Извор: виножито.мк

Види

Индексот на цените во земјоделството кај инпутот е зголемен за 8.2 %, а кај аутпутот се бележи зголемување од 2.1 %

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените во земјоделството во септември 2018 …