02.10.2022
Почетна / Градина / Хорти Експерт МК е вистинскиот избор за да набавите квалитетни садници на растенија

Хорти Експерт МК е вистинскиот избор за да набавите квалитетни садници на растенија

Есента е сезоната кога највеќето култури се берат, а листопадните дрва ги губат лисјата. Ова е и сезоната кога деновите набргу стануваат пократки и постудени, ноќите подолги, а врнежите се зачестуваат.

Прекрасни нијанси на огнено црвена, жолта и портокалова кои ги обземаат дрвјата во есен и ја прават истата вредна за восхит. Есента е идеално време за уредување на вашата градина и за пресадување затоа што почвата има доволно влага благодарение на редовните врнежи од дожд. Земјата е сè уште топла од летото и есента и така растенијата сè уште имаат доволно време да се навикнат на нивната нова позиција и да формираат нови корени.

Повелете во гарден центарот на Хорти Експерт да си одберете по некое уникатно растение. Работното време е 08:00 до 16:00 часот секој ден освен недела.

Види

Што се случува со мозокот ако јадете по три банани дневно

Според студија објавена во Journal of American College of Cardiology, треба да јадете една банана …