Почетна / Градина / Вести / Градинарство во Зима

Градинарство во Зима

Со оглед на последните временски заладувања ќе се потрудиме да ви понудиме неколку совети како да уживате во вашето хоби и во време на ниски температури. Кога градинарството претставува ваше хоби зошто не би пробале да го направите што по авантуристичко. За да не настане забуна под авантуристичко градинарство се подразбира градинарство во зимскиот период од годината.

Навистина е многу интересно да се видат свежи малечки зелени лисја кои излегуваат од стебленцата во околина која е сосема покриена со снег.

Со цел да не се запостави вашето хоби и во зимскиот период еве неколку совети, за кои се надевам ќе ви бидат од корист на сите вас.

Време на садење

Идеално време на садење на зимските растенија е во лето. Тоа е со цел да им се овозможи време да станат доволно силни и отпорни на острите зимски температури.

Растенија кои успеваат преку зимскиот период

Види

Рецепт на Доктор Оз: Со овој природен напиток слабеете во текот на целиот ден

Постои еден лек кој може да ви помогне да ослабнете во било кој дел од …