Почетна / Градина / Ги заслепува гостите: Погледнете како изгледа градината со орхидеи во Лонгвуд

Ги заслепува гостите: Погледнете како изгледа градината со орхидеи во Лонгвуд

Повеќе од 7.000 орхидеи од сите форми и бои ги заслепуваат гостите во брилијантни дисплеи низ Лонгвуд градините во текот на годинашната „Орхидеја Екстраваганција“.

„Нашите градинари сега работат напорно за да им дадат најголема грижа на нашите примероци од орхидеи. Во меѓувреме, нашата куќа со орхидеи е повеќегодишен фаворит, која прикажува скоро 300 орхидеи за спектакуларна, целогодишна боја.

Погледнете како изгледаа куќата полна со орхидеи во градините Лонгвуд:

Види

Храна која доведува до предвремено стареење

Шпанскиот нутриционист Хелен де ла Фуенте Хидалго откри како да се избегне предвремено стареење. „Кога …