Почетна / Градина / Вести / Еве каде вечерва врне снег најмногу!

Еве каде вечерва врне снег најмногу!

Еве каде вечерва врне снег најмногу! https://lady.mk/eve-kade-vecherva-vrne-sneg-najmnogu/

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно на некои место наместо влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

Од ЈП „Македонијапат“ апелираат да се вози внимателно со прилагодување на брзината кон условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Види

МЗШВ: Целокупното договорено количество на тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo

Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, заедно со директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, …