22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / Една лажица пред спиење – Отровите од црниот дроб и цревата ќе исчезнат!

Една лажица пред спиење – Отровите од црниот дроб и цревата ќе исчезнат!

Земајте мали количини на лук и додавајте на своите јадења. Доволно е едно чешне или две, не повеќе, бидејќи потешко се вари.

Уште едно феноменално својство на лукот е неговата моќ за само неколку часа да направи детоксикација на црниот дроб и цревата.

Само исецкајте едно до две чешниња лук, ставете го на лажица со малку вода (исто така можете да додадете лимон за да омекне и да го подобри вкусот), испијте го ова пред спиење, а до утрото ќе ги измиете сите токсини од цревата и црниот дроб.

Забелешка: Ова не треба да го практикувате повеќе од еднаш дневно. Пијте многу вода додека го применувате овој метод на детоксикација.

Лукот не се препорачува доколку земате антикоагуланти (лекови за разредување на крвта).

Извор: makedonijadenes.com.mk

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …