Почетна / Градина / Вести / Даваше стотици евра месечно се додека не дозна со кое растение ќе дојде до здрава кожа на лицето

Даваше стотици евра месечно се додека не дозна со кое растение ќе дојде до здрава кожа на лицето

Знаете ли дека со помош на магдоност може да дојдете до убаво лице и да имате здрава и убава кожа?

Оваа билка ќе ви помогне лесно да ја хидратирате кожата и да го стимулирате производството на колаген и еластин во кожата на лицето.

Се што ви е потребно се три лажици на ситно исецкан магдонос и една чаша со вода.

Потребно е да го варите магдоносот околу 15 минтуи, па откако ќе се олади да се исцеди. Со течноста што ќе ја добиете, со помош на памук масирајте го вашето лице. На овој начин ќе ја освежите вашата кожа.

Види

Кученце ги пронаоѓа најбесните кучиња за да може да си поспие на нив (Фото)

Ова куче по име Една си има своја рутина, а таа е прилично иста секој …