Почетна / Градина / Вести / Дали говедата веќе ги превземаа грчките плажи на Халкидики?

Дали говедата веќе ги превземаа грчките плажи на Халкидики?

Интересна фотографија со говеда кружи низ социјалните мрежи за кој се вели дека е фотографирана на плажа на грчкиот полустров Халкидики. И покрај тоа што сезоната во Грција сеште не е почната, поради состојбата со вирусот и вонредната ситуација кај нашиот јужен сосед, може и да претпоставиме дека ова ќе следи во наредните неколку недели кои им претстојат.

Види

Дечко живее целосен зелен живот и се си одгледува во својата градина

Овој дечко одгледува се што троши. Првично тој работел индустриското земјоделство, па од таму ги …