Почетна / Градина / Лек / Чудото растение за вашата кожа: Ослободете се од мозолчињата, акните и лузните со помош на ова растение

Чудото растение за вашата кожа: Ослободете се од мозолчињата, акните и лузните со помош на ова растение

Алое вера има многу лековити својства и е особено добро за кожата. Ги расчистува лузните и точките на пигментацијата, го забавува стареењето и длабоко ја хидрира кожата.

Акните и мозолчињата не се поврзани само со пубертетот, како што мислат многу луѓе. Тие можат да се појават на вашата кожа во секое време од животот, како резултат на хормоналните промени, поради стресот и многу други фактори.

Ако акните и мозолчињата се дел од вашата дневна рутина, обидете се со природни препарати базирани на алое вера, кои лесно можете да ги направите во вашата кујна. Покрај тоа, доволно е да земете парче алое вера и да го закачите на акните или мозолчињата и да ја повторите постапката неколку пати на ден.

Види

Зошто и за кого е корисно зеленото кафе

Зеленото кафе всушност не е ништо повеќе од неизпечени кафе зрна. Зеленото кафе е производ, …