14.06.2024
Почетна / Градина / Чудо во Крагујевац: Засадив за лична употреба, па остана еден ред од една сорта. Цветаше цела есен и сега се готови за берба

Чудо во Крагујевац: Засадив за лична употреба, па остана еден ред од една сорта. Цветаше цела есен и сега се готови за берба

Сите доаѓаат на НИВА КАЈ СЛАВЕ, не веруваат дека ова се случило пред СВЕТИ НИКОЛА: Не ми веруваа! ЧУДО ВО КРАГУЈЕВАЦ!

Домаќинството на Славиша Ристиќ деновиве е вистинска атракција во Шумадија.

Многубројни пријатели, соседи и новинарски тимови доаѓаат на неговиот терен за сами да се уверат дека во декември се родиле лубеници.

Новинарката на Курир Јелена Шипетиќ провери дали се сочни и слатки , исто како летните.

– Таа е слатка како мед. Засадив за лична употреба, па остана еден ред од една сорта. Цветаше цела есен и сега се готови за берба – вели Славиша и продолжува:

– Не ми веруваа, но и самите гледате дека е така. Пред некој ден сецкавме дрва, им дадов по едно на другарите. Избрав едно, 7-8 кила, беше како во сезона.

Како што вели, не постои таен рецепт за ова чудо на природата.

-Нема тајна, мислам дека е само сортата, а времето до неодамна беше убаво. Еве го Свети Никола, а зеленчукот може да се јаде – низ смеа ќе рече Славиша.

Видеото погледнете го ТУКА

Курир.рс

Види

Три рецепти: Како да ја излечите настинката за помалку од еден ден

Ќе ви претставиме само 3 од многуте рецепти во народната медицина за борба против настинката, …