Почетна / Градина / Вести / Чудесна тројна формула: Лек за сите видови на рак

Чудесна тројна формула: Лек за сите видови на рак

Еве ги трите растенија од чудотворната антиканцерозна формула:

– Млад, зелен орев

– пелин од дрво

– каранфилче

Овие три растенија треба да се користат заедно.

Оревот и пелинот од дрво убиваат најмалку 100 типа возрасни атипични клетки во различни фази на развој.

Каранфилчето ги убива нивните метастази. Само со употреба на трите компоненти заедно, ќе имате ефект врз сите клетки. Ако убиете само возрасни клетки, новите наскоро ќе станат возрасни.

Зелените лушпи од ореви се користат за лек за рак. Има лековити својства во растението само кога кората е зелена. Голем емајлиран или керамички сад (не метален) со капацитет од околу 5 литри наполнете го со зелени лушпи од орев. Додадете етил алкохол на врвот додека не се покријат лушпите. Додадете половина лажица прав во витамин Ц. Покријте го садот со фолија. Ова треба вака да остане 3 дена. Смесата се заладува и се истура во стерилни стаклени садови.

Пелин – Потребната количина е многу мала, но не може без него. По сушењето на пелинот, треба да се растолчи за да се произведе прашина и да се стави во стаклена тегла.

Третото растение што ви треба е каранфил. Сè што треба да направите е да го измелете како пелинот за да направите прашина. Исто така, се чува во стаклен сад.

Како да се користи тројната формула за чудо за карцином:

Пијте од тинктурата растворена во половина чаша вода наутро, е пијана. Ако сте над 70 кг пијте 2 лажички, а ако сте над 90 кг – 3. За тешки пациенти, дозата може да се удвои и да се пие се додека не се заврши лекот.

Од пелинот треба да користите 2 лажички прав пред вечера и постапката трае 14 дена. Потоа пијте една лажичка секој ден, сè додека не заздравите.

Од каранфилчето се зема по една лажичка три пати на ден пред главните оброци. По десеттиот ден, земете една лажичка пред вечерата сè додека не заздравите.

Напомена: Пред употреба консултирајте се со вашиот Лекар или фармацевт.

Види

Идеи како да го уредите вашиот двор (Фото)

Идеи како да го уредите вашиот двор