05.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Четири растенија со кои нема да имате комарци

Четири растенија со кои нема да имате комарци

Нане

Лесно е за одржување и брзо се шири и се препорачува да се насади во саксија, а не директно на земјата. Силниот и освежувачки мирис ќе ги избрка комарците, но и можете да уживате во вкусен леден чај од нане.

Види

На која позиција треба да бидaт цвеќињата поставени во домот

Саксиите со цвеќе секогаш треба да бидат сместени во простории каде ќе имаат поволни услови …