20.05.2022
Почетна / Градина / Вести / Четири предлог растенија кои ќе ги најдете во Хорти Експерт МК

Четири предлог растенија кои ќе ги најдете во Хорти Експерт МК

Купресоципарис лејланди топка, е идеално декоративно растение кое со својата форма ќе внесе разноликост во Вашата градина, или пак тераса. Растението можете да го најдете во Хорти Експерт МК, и тоа со висина 1,60м/1,80м.

Ерика е прекрасно растение кое заслужува место во Вашата градина. Нивната чудесна способност да ја менуваат бојата во текот на година, внесувајќи живописен живот во нашиот пејзаж во време кога им е најпотребна, е од непроценлива важност. Бара ниско одржување, отпорна е на зимски услови, толерантна е на суша и многу е лесна за одгледување, таа не бара многу наводнување и сонце. Растението можете да го најдете во Хорти Експерт МК

Магнолија стелата, едно од најпосакуваните растенија ширум светот. Опива со убавината на своите цветови кои се во прекрасна розова, бела и виолетова боја. Со својата уникатност и убавина го прават Вашиот двор да биде романтично место кое плени. Растението можете да го најдете во Хорти Експерт МК

Камелија јапоника, едно од најубавите цветни растенија, кои пленат со своите цветови со преубави бои и форми. Идеална за внесување боја и разиграност

За повеќе посетете го расадникот Хорти Експерт МК

Види

Сакаше да ја истепа неговата сопруга: Еве што направи кучето за да ја спаси

Сакаше да ја истепа својата сопруга: Погледнете на следната страна што направи нејзиното куче за …