06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Чај – Чудо: Таа во четвртокот тежела 68, а во саботата имала 63 килограми

Чај – Чудо: Таа во четвртокот тежела 68, а во саботата имала 63 килограми

Магдоносот е компонента која е многу корисна и треба да ја консумирате за детоксикација на вашето тело. Можете исто така да го користите ако сакате да се ослободите од вишокот килограми.

Има одлични диуретични способности кои се многу добри за здравјето.

Во овој пост ќе ви претставиме рецепт за магдонос кој ќе ви помогне да ги отстраните вишоците килограми на вашето тело.

Како да се подготви:

состојки:

10 лажици сецкан магдонос
1 литар вода
Подготовка:

Откако зоврие водата додадете ситно сецкан магдонос. Извадете го од плочата за готвење и оставете ја 20 минути, а потоа притиснете ја течноста. Пијте чај цел ден – препорачаната дневна доза е 1 литар и покрај тоа што е многу здрава, не е препорачливо да се надмине дозата од литар дневно.

Покрај моќните диуретични својства, магдоносот целосно ги отстранува токсините, бактериите и штетните материи од телото. Тој делува како антиоксиданс и исто така се бори против слободните радикали во вашето тело и го намалува ризикот од сериозни болести, вклучувајќи и рак.

Види

Дали се варосуваат младите дрвца?

Варосувањето е активност која е пожелно да се врши на сите дрвја во овошната градина, …