16.05.2022
Почетна / Градина / Животни (страна 6)

Животни

Човек ја косел тревата зад куќата, а потоа видел нешто страшно!

Еден 54-годишен маж од Тајланд, вршејќи ги вообичаените домашни работи, видел огромна змија која се провлекувала низ лисјата. Тогаш тој ги повикал соседите да му помогнат да ја фати змијата, а сето тоа го снимиле на камера. Питонот бил тежок 100 килограми, а долг е шест метри. Кога успеале да …

Повеќе »

Фрлиле беспомошно маче, поради своите 4 ушиња и едно око. Никој не верувал дека тоа ќе оздрави и ќе почувствува како е да се биде сакан

Често многумина во животот се плашат и го избегнуваат она што им изгледа поразлично од она на кое се навикнати. Следната приказна ги тера луѓето да се замислат и им докажува дека секој има право на среќа- па дури и едно необично маче! Нашиот херој на денот е роден со …

Повеќе »

Растенија кои не треба да ги чувате во вашиот дом ако имате домашни миленици

Доколку барате идеално зеленило за украсување на вашиот дом, размислете надвор од естетската рамка. Бројни растенија што често се наоѓаат во нашите домови можат да бидат исклучително опасни по здравјето за нашето домашно милениче. Спатифилум (Спатифилум) Ова популарно зимзелено растение со бели цвеќиња може да биде убаво, но е многу …

Повеќе »

Колку тигри може да пронајдете на сликата?

Нова игра во моментов го заинтригира Твитер – и тоа е онаа што ќе го привлече вашето внимание исто така. Во средата, корисник на Твитер сподели слика со тигри и ги замоли неговите следбеници да го избројат бројот на големи мачки во неа. “Колку тигри гледате на оваа слика?” напиша …

Повеќе »

(Видео) Мечката се приближи до автомобилот, а потоа … Луѓето се прашуваат како e можно ова да се случи!

Човекот кој паркираше на патот покрај шумата, сигурно не можеше да замисли дека неговиот автомобил ќе го посети, ни помалку ни повеќе, од мечка! Како што може да се види на видеото, мечката излегува од шумата, доаѓа до автомобилот, а потоа полека ја отвора вратата и влегува во автомобилот. Потоа …

Повеќе »

Ќе ве стопи: Гуска спаси улично кученце за да не замрзне од студот

Животните чувствуваат љубов исто како и луѓето. Тие знаат да си помагаат едни со други и имаат чисто срце. На фотографиите подолу имате можност да видите како една гуска спасува кученце од студ да не замрзне. Таа го прегрнува кученцето со своите крилја, и го користи клунот за галење. Погледнете:

Повеќе »

Таа му рече на сопругот дека питбулот треба да си замине. Тогаш кучето го направи ова неверојатно нешто!

Кучињата можат да бидат многу верни, кога станува збор за грижата за нивнaта фамилија која ги одгледала. Како што јас сакам куче, така знам дека и тоа ме сака исто толку многу. Знам дека би сторило сé за да ме заштити и да се грижи за мене, исто како кучето-херој …

Повеќе »