16.05.2022
Почетна / Градина / Хортикултура (страна 22)

Хортикултура

Каде најефтино да купите бели камења? – тие се вистинска декорација во градината (Видео)

Белите камења се дефинитивно најдекоративните елементи во градината. Уште веднаш по поставувањето на одредени делови во дворот со бели камчиња, доведуваат до разубавување на градината. Можете и да ги комбинирате со растенија, со поголеми камења, да ги редите покрај патеки, поставите во саксиите итн. Во видео прилогот подолу ќе имате …

Повеќе »

Четири предлог растенија кои ќе ги најдете во Хорти Експерт МК

Купресоципарис лејланди топка, е идеално декоративно растение кое со својата форма ќе внесе разноликост во Вашата градина, или пак тераса. Растението можете да го најдете во Хорти Експерт МК, и тоа со висина 1,60м/1,80м. Ерика е прекрасно растение кое заслужува место во Вашата градина. Нивната чудесна способност да ја менуваат …

Повеќе »

Петнаесет оригинални идеи за вашите растенија да изгледаат поубаво во вашата градина или балкон!

Ако ви е веќе досадно да го гледате истото дома и сакате да му дадете природен, свеж и домашен изглед, од Crafty Daily препорачуваат 15 идеи што ќе го направат Вашиот дом неверојатно место.

Повеќе »