Почетна / Градина / Животни / Бик се затрча со сета сила кон девојче во инвалидска количка, а потоа следуваше нешто неверојатно

Бик се затрча со сета сила кон девојче во инвалидска количка, а потоа следуваше нешто неверојатно

Ужасен инцидент беше фатен на камера во Шпанија, откако бик избегал и почнал да трча низ улиците.

Во еден момент разбеснетото животно се затрча кон девојче во инвалидска количка и удри во неа. Во таа прилика бикот нападна многумина луѓе, но она што беше најневеројатен момент е дека откако бикот удри во девојчето тоа стана и почна да бега без никаков проблем иако беше во инвалидска количка.

Оваа ситуација предизвика лавина од коментари, повеќето го коментираа негативното и тврдеа дека девојчето се преправало за да проси, а многумина коментираа дека е во прашање вистинско чудо.

Погледнете го видеото подолу.

Извор: мкзабава.нет

Види

Рибата Мола е најголемата коскена риба познатa на Земјатa

Рибата Мола е уникатно суштество! Тоа се најголемите коскени риби, познати на Земјата. Останатите огромни …