Почетна / Градина / Животни / Бик се затрча кон девојче во инвалидска количка, но потоа следуваше нешто неверојатно

Бик се затрча кон девојче во инвалидска количка, но потоа следуваше нешто неверојатно

Ужасен инцидент беше фатен на камера во Шпанија, откако бик избегал и почнал да трча низ улиците.

Во еден момент разбеснетото животно се затрча кон девојче во инвалидска количка и удри во неа. Во таа прилика бикот нападна многумина луѓе, но она што беше најневеројатен момент е дека откако бикот удри во девојчето тоа стана и почна да бега без никаков проблем иако беше во инвалидска количка.

Оваа ситуација предизвика лавина од коментари, повеќето го коментираа негативното и тврдеа дека девојчето се преправало за да проси, а многумина коментираа дека е во прашање вистинско чудо.

Погледнете го видеото подолу.

Извор: мкзабава.нет

Види

Кое е најголемо суштество на Земјата?!

Синиот кит е најголемото суштество на Земјата. Неговата тежина е 200 тони и има должина …