06.07.2022
Почетна / Градина / Балконската кутија на Гардена совршен сет за градинарите на балконите и терасите

Балконската кутија на Гардена совршен сет за градинарите на балконите и терасите

Балконската кутија претставува совршен сет за градинари на балконите и терасите. Овој производ на GARDENA е совршен пакет за сите градинари кои поседуваат балкони или тераси. Овој сет вклучува мистрија, рачно гребло, ножици за кроење и рачна четка. Сите овие алатки, заедно со дополнителниот прибор, имаат простор во пространа пластична кутија, која има капак што се дуплира како тава за прашина. Сетот е корисен носител на сè што ви треба за грижа и уредување на балкони и тераси. За нарачки на овој сет кликнете ТУКА

Паметно складирање
Пространа пластична кутија која ги штити рачните алати и другиот прибор од нечистотија и временски услови. Кутијата може да се постави и на ѕид.

Флексибилна употреба
Покривот на капакот на кутијата е опремен со гумена усна, дозволувајќи му да се користи за двојна намена како четкичка и лопатка.

Мистрија
Компактната мистрија Гардена е идеално погодна за садење и пренесување на растенија во балконски кутии или саксии.

Рачно гребло
Почвата во балконски кутии и садови со цвеќиња може лесно да се олабави.

Рачна четка
Почвата и другите нечистотии можат полесно да се исчистат со рачната четка Гардена. Меките, густи влакна даваат одлични резултати за чистење.

Ножици за кроење
Тие се специјално прилагодени за употреба на балкони и тераси и кратење на цвеќиња, билки, тенки гранки и многу повеќе. Сечилата се изработени од не’рѓосувачки челик. Ножиците имаат две позиции за прилагодување на рачката за прилагодување на соодветните предмети за сечење и сигурносно заклучување со една рака.

Овој сет може одлично да ви користи и доколку ги поседувате и Вертикалните сетови NatureUp на Гардена!

Види

Зошто дома секогаш треба да имаме мајчина душичка

Со доаѓањето на есента доаѓаат променливото време и есенските болки. Најчести се настинки, есенскО течење …