06.02.2023
Почетна / Градина / Вести / 17 растенија што ќе ви помогнат да ослабете

17 растенија што ќе ви помогнат да ослабете

Преку правилно употребување на овој рецепт телесната тежина паѓа од 7 до 8 килограми за месец. Ова се случува без мачење организмот, без да се гладува, без вонредни физички оптоварувања. Методот постигнува регулирање на размената на материите.

Еве во што се состои препораката:

1 ДЕН. Рано наутро се зема растворено средство – англиска сол 20-30 г, која се пие со 250 г топла вода. Англиската сол може да се замени со мајчин лист, рициново масло, течен парафин. После конзумирањето треба да се пие преварена топла вода, која ги плакне цревата. Испијте што е можно поголемо количество таква вода. До следното утро не треба да се конзумира никаква храна. Оваа постапка се прави само еднаш – на почетокот на примената на методот.

2 ДЕН. Растението за регулирање на размената на материите се подготвуваат во лушпа на следниов начин – 1 – 1/2 лажица од билките се вари 6 минути во 500 мл вода. После варењето од неа се пие 3 пати на ден по 100 г, околу 20 мин. пред јадење. Во утринските 100 г се додава лажица мед – тоа ви е како појадокот. На ручек – 100 г лушпа, по 20 мин. започнувате нормално јадење. Во средината од денот се пие 250 г сок од домати. Растителниот екстракт и сокот од домати треба да се пијат секој ден, додека не се добие саканиот ефект во намалувањето на тежината. Кога го користите овој рецепт, императив е да се намали потрошувачката на месо, особено на лој, конзерви и слатки детски јадења. Се забранува и употребата на алкохол, а за пушачите – ако не се во состојба да се откажат од цигарите, тогаш барем драстично да ги намалат. Се препорачува засилена употреба на сурова храна: салата, краставици, моркови, салати, магдонос, ротквици. Добро е да се консумира овошје.

Растенија ЗА регулирање на размената на материите:

Види

Генетски инженеринг

Генетското инженерство е целина од биохемиски постапки со кои се модифицираат цели гени, нивни делови …