Почетна / Градина / Вести / 17 растенија кои ќе ви помогнат да ослабете

17 растенија кои ќе ви помогнат да ослабете

Преку правилно употребување на овој рецепт телесната тежина паѓа од 7 до 8 килограми за месец. Ова се случува без мачење организмот, без да се гладува, без вонредни физички оптоварувања. Методот постигнува регулирање на размената на материите.

Еве во што се состои препораката:

1 ДЕН. Рано наутро се зема растворено средство – англиска сол 20-30 г, која се пие со 250 г топла вода. Англиската сол може да се замени со мајчин лист, рициново масло, течен парафин. После конзумирањето треба да се пие преварена топла вода, која ги плакне цревата. Испијте што е можно поголемо количество таква вода. До следното утро не треба да се конзумира никаква храна. Оваа постапка се прави само еднаш – на почетокот на примената на методот.

2 ДЕН. Растението за регулирање на размената на материите се подготвуваат во лушпа на следниов начин – 1 – 1/2 лажица од билките се вари 6 минути во 500 мл вода. После варењето од неа се пие 3 пати на ден по 100 г, околу 20 мин. пред јадење. Во утринските 100 г се додава лажица мед – тоа ви е како појадокот. На ручек – 100 г лушпа, по 20 мин. започнувате нормално јадење. Во средината од денот се пие 250 г сок од домати. Растителниот екстракт и сокот од домати треба да се пијат секој ден, додека не се добие саканиот ефект во намалувањето на тежината. Кога го користите овој рецепт, императив е да се намали потрошувачката на месо, особено на лој, конзерви и слатки детски јадења. Се забранува и употребата на алкохол, а за пушачите – ако не се во состојба да се откажат од цигарите, тогаш барем драстично да ги намалат. Се препорачува засилена употреба на сурова храна: салата, краставици, моркови, салати, магдонос, ротквици. Добро е да се консумира овошје.

Растенија ЗА регулирање на размената на материите:

Види

Технологија за анализа на квалитетот на сточната храна за прв пат ќе се воведува во Северна Македонија

Денеска во Битола се одржа првата од циклус обуките за анализа на квалитетот на сточната …