Почетна / Градина / 10 собни растенија што не бараат премногу грижа

10 собни растенија што не бараат премногу грижа

Сансеверија – таа поднесува недостаток на светлина, суша и кршење на листовите. Единствено што не треба да правите е да ја преполивате почвата или да ја оставате саксијата на температура под нулата.

Види

Јадете кајсии – Тие делуваат ефикасно против запек, различни кожни проблеми, болки во мускулите …

Кајсијата е најодгледуваниот вид традиционално овошје на нашиве простори. По Втората светска војна производството на …