22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / 10 градинарски алатки кои секој градинар треба да ги има

10 градинарски алатки кои секој градинар треба да ги има

4. Лопата

Ако имате некои сериозни копања да направите, тогаш лопатката ќе ви заврши голема работа. Ова е градинарска работа која е тешка и навистина мора да биде добро направена, советуваат од GARDENA.

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …