22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / 10 градинарски алатки кои секој градинар треба да ги има

10 градинарски алатки кои секој градинар треба да ги има

3. Рачна вила – GARDENA

Друга мала, но неопходна алатка за градина, е рачната вилушка која ви овозможува да ја растурите тврдата, но грутчеста почва и да мешате во трошлив компост за да постигнете конзистенција во која растенијата можат да растат.

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …