Почетна / Градина / Лек / Забите ви се жолти? Еве како да ги обелите за помалку од 2 минути

Забите ви се жолти? Еве како да ги обелите за помалку од 2 минути

Мора да сте слушнале за придобивките од кокосовото масло, кое навистина можеме да го наречеме чудо во грижата за една личност, и целосно за целокупното здравје. Но, знаете ли дека може и да ги избелите забите со тоа?

Кокосовото масло ќе ви помогне да ги избелите забите за помалку од 2 минути.

За да го направите вашиот производ за белеење дома, потребни се само 2 состојки:

– Кокосово масло

– Натриум бикарбонат

Земете еднакви делови на сода и кокоосово масло (на пример 5 лажици), добро измешајте и ставете ги во мала стаклена тегла.

Сè што треба да направите е да ја замените вашата паста за заби со овој природен и ефикасен лек.

Ефектот е видлив по првата употреба. Средството може да се чува во шкафче во бањата или во фрижидер. Кокосовото масло е одлично за вашето орално здравје, бидејќи влијае многу на здравјето на вашите заби и уста.

Види

Рузмаринов сируп против ревматизам

Една од најкорисните билки за болки во зглобовите и ревматизмот е растението рузмарин. Таа е …