Почетна / Градина / Животни / (ВИДЕО) Три кучиња влегоа во кафезот на лавот: Нема да верувате што се случи

(ВИДЕО) Три кучиња влегоа во кафезот на лавот: Нема да верувате што се случи

Три мали кутриња стари само 4 недели влегоа во кафезот на еден лав.

Погледнете што се случи:

Види

Снег ја покри Јужна Африка, жирафите и слоновите во јужните падини

Загрижувачки снежни врнежи ги претворија планините во Јужна Африка во прекрасни слики и блокираа многу …