Почетна / Градина / Животни / Тие помислиле дека тревата се суши, но кога погледнале подобро неможеле да веруваат на своите очи

Тие помислиле дека тревата се суши, но кога погледнале подобро неможеле да веруваат на своите очи

http://tonywatkins.co.uk/robots.txt 11/01/2018 Животни

buy modafinil online australia Овој човек е член на организација за грижа на дивите животни. Членовите на ова здружение наишле на необично откритие на еден приватен имот па решиле оваа новост да ја споделат на Фејсбук како би ги предупредиле луѓето навреме бидејќи почнува сезоната на косење трева.

И тие за ова помислиле дека е само сува трева, но кога слушнале необични звуци сфатиле дека се работи за легло мали зајачиња.

Погледнете го видеото:

Види

Туна тешка 405 килограми се продаде во Токио за 323.000 долари

405 килограми туна беше продадена за 323.000 долари на познатиот јапонски пазар за риби, Цукиџи, …