Почетна / Градина / Лек / Природен лек кој го препорачуваат руските доктори: Помешајте ја оваа билка со мед и уништете ги цистите и миомите!

Природен лек кој го препорачуваат руските доктори: Помешајте ја оваа билка со мед и уништете ги цистите и миомите!

http://crug-glas.co.uk/gallery/_w6a8381/feed/ 17/10/2017 Лек

Неверојатен лек кој има само две состојки, но е исклучително ефикасен во борбата против многу различни здравствени проблеми, посебно за цисти и миоми.

Првата состојка на овој лек е чуваркуќа, нашироко позната билка која на почетокот ја одгледувале Грците и Римјаните.

Латинскиот назив на билката чуваркуќа е “секогаш жива“ што значи дека таа е неуништлива без оглед на условите со кои е опкружена.

Оваа билка дефинитивно го заслужува своето име затоа што нуди бројни лековити материи, посебно кога станува збор за лекување на цисти и миоми.

Состојки: 500 гр. мед и 300 гр. листови од чуваркуќа

can tinidazole be bought over the counter Подготовка:

Листовите од оваа билка сомелете ги и помешајте ги со медот. Оставете ги така да отстојат 2-3 дена. Оваа смеса се консумира на празен стомак и после тоа не се јаде 2 часа.

Овој лек исто така има способност да го стимулира метаболизмот и да го исчисти телото од токсини. Исто така, оваа смеса се користи и при срцеви маани по препорака на руските лекари. Докажано е дека успешно лекува миом на матка и цисти на јајници.

Извор: македонијаденес

Види

Лисјата од морковот помагаат за циститис и псоријаза

Во природата постои билка за секоја човечка болка. Листовите од морков, кои повеќето од нас …