Почетна / Градина / Храна / Најтешкиот морков во светот

Најтешкиот морков во светот

order provigil australia 21/11/2017 Храна

buy xenical cheap without perscription Боб Аинстоун сеуште го држи светскиот рекорд во најтешки моркови. Тој ги има одгледано најтешките моркови во неговата градина во САД уште во 1973 година. Морковите биле тешки 1,03 килограми.

 

 

Види

Јадете црви и инсекти

Необичен совет на еден американски научник по име Мајкл Баџет, експерт за инсекти. Тој тврди …