Почетна / Градина / Лек / Мајчината душица ефикасна против акните

Мајчината душица ефикасна против акните

cheap provigil prescription 16/11/2017 Лек

http://sfinancial.com/axwvdb/nxptmom.php?id=the-cognitive-universalism-theory-states-that Ова се добри вести за сите оние кои имаат долгогодишни проблеми со акните и нечистото лице. Нема потреба да трошите пари на скапи козметички средства кога се работи за овој проблем, туку доволно е да посветите внимание на тинктурите изработени од мајчина душица или мајчина душица во комбинација со некое друго растение како што е невенот.

Група британски истражувачи неодамна го докажаа ефикасното дејство на мајчината душица во борбата против акните.

Низата тестови кои ги направија докажуваат дека екстрактите од мајчина душица ефикасно ги уништуваат бактериите кои се главни виновници за појавување на акните.

Види

Лисјата од морковот помагаат за циститис и псоријаза

Во природата постои билка за секоја човечка болка. Листовите од морков, кои повеќето од нас …