Почетна / Градина / Вести / Како да го „оживеете“ овенатото цвеќе за неколку дена

Како да го „оживеете“ овенатото цвеќе за неколку дена

http://advancedgastroonline.com/barretts-esophagus/ 28/12/2017 Вести, Градина, Хортикултура

follow link Ви се случува често да патувате, да немате време или едноставно да заборавите да го полевате цвеќето, а кога е веќе овенато, мака мачите за да го опоравите. Но, пробајте го овој трик пред целосно да се откажете.

Еве што треба да направите:

-Земете 1 кора од банана, мал филџан мелено кафе и лушпи од 3 јајца.
-Сите 3 состојки ги соединувате во 1 сад.
-Потоа состојките ги мешате во блендер.
-Добиената смеса ја ставате меѓу земјата во саксијата.
-Оставете го така цвеќето неколку дена, а потоа видете го резултатот.

Извор: виножито.мк

Види

Габите кои ги претвораат мравките во „Зомби“

Имено научниците дојдоа до сознание дека стеблата на новооткриената габа растат врз главата на мравките …