Почетна / Градина / Вести / Еве како изгледа овошјето и зеленчукот во Фукушима по нуклеарната катастрофа (Фото)

Еве како изгледа овошјето и зеленчукот во Фукушима по нуклеарната катастрофа (Фото)

follow url 11/12/2017 Вести, Храна

tadalafil tastylia prices Нуклеарната катастрофа во јапонската електрана Фукушима се случи март 2011 година. цунамито, како последица на разорен потрес, ја потопи нуклеарната електрана, предизвикувајќи огромна катастрофа. Населението од ова место е евакуирано, а животот на овој дел од Јапонија веќе никогаш нема да биде ист. На фотографиите во прилог погледнете какви последици остави радијацијата на овошјето и зеленчукот.

Види

5 видови храна со кои може да ослабете

Еве ги петте хранива кои најмногу ги топат калориите при конзумацијата, и затоа добро е …