Лек

Билката Брахми (bacopa monnieri) – Билка за подобрување на функцијата на мозокот и подобрување на неговата меморија
0

Билката Брахми (bacopa monnieri) – Билка за подобрување на функцијата на мозокот и подобрување на неговата меморија

May 26th, 2017 | by Gradina Mug
Др. Оз неколку пати во неговата емисија ја препорача билката Bacopa monnieri или добро позната како Брахми. Билка за подобрување на...
6 растенија од кои растат градите
0

6 растенија од кои растат градите

May 25th, 2017 | by Gradina Mug
Ако сте меѓу оние припаднички на понежниот пол, кои сакаат да имаат поголеми гради, но не сакаат пластична операција, еве...
Направете сами чај од бозел
0

Направете сами чај од бозел

May 23rd, 2017 | by Gradina Mug
Една чајна лажица (10 g) од исушени цветови на бозел, се попарува со чаша жешка вода. Садот треба да биде покриен 20 -30 минути....
5 проверени рецепти против опаѓање на косата со билки
0

5 проверени рецепти против опаѓање на косата со билки

May 19th, 2017 | by Gradina Mug
Губењето на косата се лекува со растенија! Губењето на косата е сериозен проблем кој влијае не само на изгледот, но и на...
Флуорит – Минералот кој е добар е при третирање на кожни болести
0

Флуорит – Минералот кој е добар е при третирање на кожни болести

May 19th, 2017 | by Gradina Mug
Обоеност: Пурпурна, зелена, жолта, сина, безбојна Основни карактеристики: Духовен мир, фокусираност, поврзаност Овој Кристал...
Од изметот на цибетката се прави најдоброто кафе
0

Од изметот на цибетката се прави најдоброто кафе

May 18th, 2017 | by Gradina Mug
Цибетката е навистина чудно суштество кое не е ниту куче, ниту мачка, ниту лисица, а наликува по малку на сите нив. Цибетката...
Ползата од црешите
0

Ползата од црешите

May 15th, 2017 | by Gradina Mug
Секој знае колку се вкусни црешите, но не секој знае какви се конкретните бенефиции за нашето здравје кога ги конзумираме....
Учите, а ништо не можете да запомните: Оваа билка треба да ја мирисате за подобра меморија!
0

Учите, а ништо не можете да запомните: Оваа билка треба да ја мирисате за подобра меморија!

May 8th, 2017 | by Gradina Mug
Испитите на универзитетите се се поблиску, а универзитетските истражувачи велат дека мирисот на рузмарин може да ја подобри...
Нова компанија во Македонија ќе одгледува и произведува канабис за медицински цели
0

Нова компанија во Македонија ќе одгледува и произведува канабис за медицински цели

April 12th, 2017 | by Gradina Mug
Откако минатата недела се промовираше новата германска инвестиција во Желино, тетовско, од вчера официјално почнува со...