Лек

Зеленото кафе – зошто и за кого е корисно
0

Зеленото кафе – зошто и за кого е корисно

August 8th, 2017 | by Gradina Mug
Зеленото кафе всушност не е ништо повеќе од неизпечени кафе зрна. Зеленото кафе е производ, чии квалитети и употреба...
Тоник од магдонос за порцелански изглед на кожата
0

Тоник од магдонос за порцелански изглед на кожата

August 8th, 2017 | by Gradina Mug
Пригответе си домашен тоник од магдонос, со кој длабиски ќе ја хидрирате кожата и ќе го стимулирате производство на колаген и...
Горскиот кристал – моќно средство за постигнување на хармонија и баланс
0

Горскиот кристал – моќно средство за постигнување на хармонија и баланс

August 4th, 2017 | by Gradina Mug
Кристалите од древни времиња се користеле за лекување на многу болести, за медитација и за духовно просветлување. Горскиот...
Брчките се вообичаена појава на лицето! Еве како на природен начин да ги отстранувате
0

Брчките се вообичаена појава на лицето! Еве како на природен начин да ги отстранувате

August 3rd, 2017 | by Gradina Mug
Брчките се вообичаена појава на лицето, независно од што се предизвикани. Брчките на лицето можат да бидат предизвикани од...
Сок од портокал – колку вкусен, толку и опасен
0

Сок од портокал – колку вкусен, толку и опасен

July 24th, 2017 | by Gradina Mug
Дали е безбеден сокот од портокал, кога е конзумиран во големи количини? Излегува дека не е. Омилениот пијалок на многумина...
Куркумата е вкусен зачин со моќен лек
0

Куркумата е вкусен зачин со моќен лек

July 21st, 2017 | by Gradina Mug
Куркумата или позната уште како Турмерик, е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка во куркумата се...
Изртениот лук има уште поголеми антиоксидантни својства од обичниот лук
0

Изртениот лук има уште поголеми антиоксидантни својства од обичниот лук

July 21st, 2017 | by Gradina Mug
Изртениот лук во однос на сировиот – докажано го подобрува антиинфламаторниот, имун систем, дава кардиоваскуларна заштита и...
9 факти за кромидот кои сигурно не ги знаевте
0

9 факти за кромидот кои сигурно не ги знаевте

July 18th, 2017 | by Gradina Mug
До сега сигурно ви се познати сите здравствени придобивки од јадењето кромид, но за овој чудесен зеленчук има уште многу...
Еден природен лек спасува живот
0

Еден природен лек спасува живот

July 17th, 2017 | by Gradina Mug
Црниот дроб е најголемиот орган на човечкото тело и неговото здравје ја дефинира општата состојба, виталност и енергичност....
Џвакање саќе со мед
0

Џвакање саќе со мед

July 13th, 2017 | by Gradina Mug
Со џвакањето мед од саќе составен од восок, во нашиот организам допираат биолошки активни материи кои се содржани во него, на...