Лек

3 природни лекови за болно грло
0

3 природни лекови за болно грло

August 31st, 2017 | by Gradina Mug
Исцеден сок од половина лимон измешајте го со една лажица мед. Пијте по една лажичка од смесата на секој час. Комбинацијата на...
Магдоносот може да ви помогне да дојдете до здрава кожа на лицето
0

Магдоносот може да ви помогне да дојдете до здрава кожа на лицето

August 29th, 2017 | by Gradina Mug
Знаете ли дека со помош на магдоност може да дојдете до убаво лице и да имате здрава и убава кожа? Оваа билка ќе ви помогне...
Природата лечи се
0

Природата лечи се

August 25th, 2017 | by Gradina Mug
Се чини дека сите ние се научивме спасот и од најмалата настинка да го бараме во разни апчиња и антибиотици, но веројатно...
Придобивките за здравјето од малините
0

Придобивките за здравјето од малините

August 23rd, 2017 | by Gradina Mug
Вкусните малини се со ниска содржина на калории и заситени масти, но во исто време се богати со диететски влакна и...
Третман на цисти на јајниците со растенија
0

Третман на цисти на јајниците со растенија

August 22nd, 2017 | by Gradina Mug
Мак, рициново масло и невен помагаат во лекувањето на цисти. Цистите на јајниците се затворени структури во рамките на...
Како сами од овошје и зеленчук да направите природни маски и лосиони
0

Како сами од овошје и зеленчук да направите природни маски и лосиони

August 21st, 2017 | by Gradina Mug
Маските и лосионите за лице можете лесно самите да ги подготвите, и секако можат и да ја направат вашата кожа каква што...
ПРОФ. Маријан Јошт: Лек против рак – да не се заборави
0

ПРОФ. Маријан Јошт: Лек против рак – да не се заборави

August 18th, 2017 | by Gradina Mug
Немам медицинско образование, па по таа логика не би смеел да пишам за ваква чувствителна тема. Меѓутоа, да го знаев ова што...
Секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов пари, а штити од зло
0

Секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов пари, а штити од зло

August 17th, 2017 | by Gradina Mug
Се носи во џеб или паричник за привлекување на богатство, а се додава во гелот за туширање за привлекување на љубовна врска и...
Придобивките за здравјето од неверојатната хималајска сол
0

Придобивките за здравјето од неверојатната хималајска сол

August 11th, 2017 | by Gradina Mug
Пред околу 200 милиони години имало кристализирана морска сол, покриена со лава. Оваа сол е заштитена од секаков вид...
Урмите – богати со железо, калиум и одлични во борбата против холестеролот
0

Урмите – богати со железо, калиум и одлични во борбата против холестеролот

August 9th, 2017 | by Gradina Mug
Тоа е неверојатен производ кој ја одржува вашата линија и ги решава најчестите проблеми со варењето на храната. Доколку им...