Лек

Забранети билки во текот на бременоста
0

Забранети билки во текот на бременоста

September 21st, 2017 | by Gradina Mug
Природното лекување се користи од повеќе модерни жени и ги тера да се чувствуваат добро. Растенијата кои сте навикнати да...
3 растенија со ефект при воспалителни заболувања
0

3 растенија со ефект при воспалителни заболувања

September 15th, 2017 | by Gradina Mug
1. Елевтерокок (Eleutherococcus senticosus), познат како руски или Сибирски женшен, е високо ценет во Русија адаптоген, применет на...
Градинарството и готвењето штитат од деменција
0

Градинарството и готвењето штитат од деменција

September 15th, 2017 | by Gradina Mug
Градинарството, готвењето, групните активности и дискусии можат да го забават развојот на деменцијата, покажува анализата...
Лечење на депресијата со растенија и лекови на хербална основа
0

Лечење на депресијата со растенија и лекови на хербална основа

September 14th, 2017 | by Gradina Mug
Неколку природни производи, можат да помогнат дополнително за надминување на проблемот. Депресијата е психолошка состојба...
Диетата со грозје е најдобриот метод за вишокот килограми во есен
0

Диетата со грозје е најдобриот метод за вишокот килограми во есен

September 12th, 2017 | by Gradina Mug
Точно е дека многу професионалци велат да внимаваме со овој плод, бидејќи содржи многу шеќер, но тоа е диетално во одредена...
Еве како да го прочистите белите дробови!
0

Еве како да го прочистите белите дробови!

September 12th, 2017 | by Gradina Mug
Ако сте одлучиле да се придружите на групата на здравите и среќни непушачи, еве како може да ги прочистите белите дробови....
18 корења за здравје (прв дел)
0

18 корења за здравје (прв дел)

September 4th, 2017 | by Gradina Mug
Коренестиот зеленчук и јадливите грудки се богати извори на витамини, минерали, влакна и голем број други вредни хранливи...
Бела врба за зајакнување на организмот и лекување
0

Бела врба за зајакнување на организмот и лекување

September 4th, 2017 | by Gradina Mug
Кората на белата врба (Salix alba) се користела за лечење на бројни болести уште од антиката. Во народната медицина се применува за...
Три киви на ден гарантираат младост и здравје
0

Три киви на ден гарантираат младост и здравје

September 1st, 2017 | by Gradina Mug
Оние кои сонуваат да имаат млада, сјајна и здрава кожа, мора да поткаснуваат киви. Последните истражувања покажуваат дека...
Со растенија до убаво оформени мускули
0

Со растенија до убаво оформени мускули

September 1st, 2017 | by Gradina Mug
Повеќето мажи сакаат да имаат убаво оформени мускули, со кои да го привлекуваат женското внимание. Се разбира без вежбање тоа...