Лек

Сок од калинка наместо вијагра
0

Сок од калинка наместо вијагра

October 13th, 2017 | by Gradina Mug
Мажите и жените кои секојдневно пијат по една чаша сок од калинка, го зголемуваат нивото на тестостерон во организмот,...
Сите го газите, а тоа е богато со витамин Ц и ефикасно во спречување на дијабетес, инфаркт и рак
0

Сите го газите, а тоа е богато со витамин Ц и ефикасно во спречување на дијабетес, инфаркт и рак

October 12th, 2017 | by Gradina Mug
Градинарскиот плевел „тученица“ се цени многу во странство, додека кај нас таа останува многу потценувачка. На пример во...
Ве мачи хронична кашлица? Згмечете банана и додадете ги овие две состојки
0

Ве мачи хронична кашлица? Згмечете банана и додадете ги овие две состојки

October 6th, 2017 | by Gradina Mug
Благодарение на моќните својства на медот и бананата , ќе се решите од болното и воспаленото грло, кашлицата, а дури и...
Билката која ме спаси од смртоносниот РАК!
0

Билката која ме спаси од смртоносниот РАК!

October 6th, 2017 | by Gradina Mug
Човек од соседна Бугарија раскажува за неговиот пат во животот и борбата со чумата на 21 век-рак. Неговата приказна на...
Врбовка – најдобриот природен лек за простата
0

Врбовка – најдобриот природен лек за простата

October 5th, 2017 | by Gradina Mug
Еден од најголемите здравствени проблеми со кои мажите се среќаваат се тегобите со простата. Тие можат да бидат со различен...
5 видови храна, важни за срцето
0

5 видови храна, важни за срцето

October 4th, 2017 | by Gradina Mug
Организмот на секој човек дополнително се оптоварува дополнително во есен и зима, ако тој поминал настинка или грип. Кога...
Додека спиете ставете го ова камче до вас! Потоа заборавете на кошмарите и немирите
0

Додека спиете ставете го ова камче до вас! Потоа заборавете на кошмарите и немирите

October 4th, 2017 | by Gradina Mug
КРИЗОПРАС Обоеност: Различни нијанси на зелената боја Основни карактеристики: Природност, прифаќање, смирување Овој минерал...
Листовите на маслинките го чуваат нашето здравје
0

Листовите на маслинките го чуваат нашето здравје

October 2nd, 2017 | by Gradina Mug
Маслинките се еден од даровите на природата, од кои се извлекува драгоцено маслиново масло. Зејтинот го намалува...
Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како
0

Сите ја фрламе, а лушпата од јајце може да ни го спаси животот! Еве како

September 28th, 2017 | by Gradina Mug
Калциумот има бројни важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и спречува остеопороза,...
Лековитата моќ на целерот
0

Лековитата моќ на целерот

September 22nd, 2017 | by Gradina Mug
Целерот е растение кое претставува благодет за организамот. Потврдени се многу од лековитите својства кои ги има целерот врз...