Градина

no-cover
0

Градина во Англија, дело на Nicholsons Plants Forestry Landscapes

August 11th, 2017 | by Gradina Mug
Градината која ќе имате можност да ја видите на фотографиите се наоѓа во Англија. Дизајнирана е од компанијата Nicholsons Plants...
14 идеи на декорација на дворот со тегли
0

14 идеи на декорација на дворот со тегли

August 11th, 2017 | by Gradina Mug
Сите имаме дома купишта тегли кои не ги користиме и само зафаќаат простор. Затоа погледнете неколку направи сам идеи  како да...
Никогаш поефтино до убав двор: Направете вашиот двор да изгледа модерно за многу малку пари
0

Никогаш поефтино до убав двор: Направете вашиот двор да изгледа модерно за многу малку пари

August 10th, 2017 | by Gradina Mug
Lonicera Nitida се род грмушки или повивни ползавци, автохтони на северната полутопка. Латинскиот назив Lonicera доаѓа од германскиот...
Пергола – обоена соба без ѕидови и покрив
0

Пергола – обоена соба без ѕидови и покрив

August 10th, 2017 | by Gradina Mug
Овој градинарски елемент е со релативно едноставна структура, која за разлика од летниковците, нема ѕидови и покрив. По...
Бунгаловата градина ќе ве освои на прв поглед
0

Бунгаловата градина ќе ве освои на прв поглед

August 9th, 2017 | by Gradina Mug
Градината подолу на фотографиите се наоѓа во Њупорт бич, Калифорниа, Сад. Дизајнирата е од страна на Molly Wood Garden Design со седиште...
Задоволството на тревникот со Viking
0

Задоволството на тревникот со Viking

August 8th, 2017 | by Gradina Mug
Во Австрија, во областа Тирол се наоѓа најголемиот центар за градинарска компетенција во Европа. VIKING, ќерката фирма на STIHL,...
Најдобро чувајте го во спалната соба: Растението кое додека спиете ви дава кислород
0

Најдобро чувајте го во спалната соба: Растението кое додека спиете ви дава кислород

August 6th, 2017 | by Gradina Mug
Сансеверијата „Sansevieria trifasciata“ е вид од „Sansevieria“ кој потекнува од тропските области на Западна Африка, поточно Нигерија и...
Импресивна декорација на дворови
0

Импресивна декорација на дворови

August 3rd, 2017 | by Gradina Mug
Импресивна декорација на...
Идеи за мали езерца за вашата градина
0

Идеи за мали езерца за вашата градина

August 1st, 2017 | by Gradina Mug
Идеи за мали езерца за вашата градина...
Идеи за уредување на мали дворови (Галерија)
0

Идеи за уредување на мали дворови (Галерија)

August 1st, 2017 | by Gradina Mug
Идеи за уредување на мали...