Совети

Сукуленти – растенија за кои не ви треба многу грижа
0

Сукуленти – растенија за кои не ви треба многу грижа

May 9th, 2017 | by Gradina Mug
Сукуленти – растенија за кои не ви треба многу...
15 примери како најмалку треба да изгледа вашиот балкон
0

15 примери како најмалку треба да изгледа вашиот балкон

May 4th, 2017 | by Gradina Mug
15 примери како најмалку треба да изгледа вашиот...
Прилеп доби ново хортикултурно уредување на дел од парковите
0

Прилеп доби ново хортикултурно уредување на дел од парковите

April 28th, 2017 | by Gradina Mug
ЈКП „Комуналец“ – Прилеп започна со ново хортикултурно уредување на повеќе локации во градот. Целта е освежување на...
Кој се грижи за најубаво уредените тревници
0

Кој се грижи за најубаво уредените тревници

April 25th, 2017 | by Gradina Mug
За најубаво уредените тревници секогаш најдобро се грижат косилките на Viking и тримерите на STIHL. Тие во моментов се наоѓаат на...
Заврши парадата на цвеќе во Кеукенхоф! (Фото + Видео)
0

Заврши парадата на цвеќе во Кеукенхоф! (Фото + Видео)

April 24th, 2017 | by Gradina Mug
Заврши парадата на цвеќе во Кеукенхоф! Погледнете дел од фотографиите и видеата:...
Битолчани добија нова фонтана на местото на старата
0

Битолчани добија нова фонтана на местото на старата

April 19th, 2017 | by Gradina Mug
Веќе е јасно дека Битола доби нова фонтана на местото на старата пред зградата на музејот, известуваат од Телевизија Тера....
Таа ја доби наградата за најзгодни градини
0

Таа ја доби наградата за најзгодни градини

April 19th, 2017 | by Gradina Mug
2017та година беше среќна и успешна година за сопствениците на оваа градина. Тие ја добија престижната награда за 2017 HGTV Ultimate...
VIKING МТ 6112 – Eргономски дизајниран, со исклучително мал круг на вртење и одличен за ракување
0

VIKING МТ 6112 – Eргономски дизајниран, со исклучително мал круг на вртење и одличен за ракување

April 11th, 2017 | by Gradina Mug
Моделот VIKING МТ 6112 C Трактор има 3 страно сечило кое обезбедува совршено сечење на широчина од 110cm, фаќање на тревата дури и на...
Засадени нови 150 рози во Паркот на Лајонизмот
0

Засадени нови 150 рози во Паркот на Лајонизмот

April 10th, 2017 | by Gradina Mug
Нови 150 рози, вчера, беа засадени во Паркот на Лајонизмот во Македонија по повод 18-тиот роденден на Лајонс клуб „Вардар “....
Градина на кров во строгиот центар на Скопје (Фото)
0

Градина на кров во строгиот центар на Скопје (Фото)

April 10th, 2017 | by Gradina Mug
Дизајнот е на Хорти Експерт Груп, а локацијата е во строгиот центар на...