Почетна / Gradina Mug (страна 6)

Gradina Mug

Уловил џиновска жаба од 6 килограми (Фото)

buy a heart lyrics 29/12/2017 Животни

http://3xchange.com/le-livre-blanc-du-marketing-programmatique-page8/ Официјалната Фејсбук страница на „Асоцијацијата на ловци на јужен Тексас“ објави дека нејзиниот член ловецот Маркус Рендал во близина на рибник во Батесвил во јужен Тексас уловил џиновска жаба тешка неверојатни шест килограми. Веднаш по оваа објава портпаролот на Одделението за диви животни на Тексас потврди дека фотографијата на Маркус …

Повеќе »

Колку чини една краварска фарма?

29/12/2017 Вести, Животни

Според пресметките изградбата на една фарма за 30 молзни крави чини скоро 150.000 евра. Состојбите со движењето на цените на пазарот со млеко велат дека ваквата инвестиција може да се врати за 5 години. Дополнително олеснување е и субвенционирањето на ваквите капацитети со 60 проценти од прифатливите трошоци, пишува мртв. …

Повеќе »

Посетителите на Капитол Мол ги поставија своите украси на природните елки донирани од Винчини

По повод празниците, во почетокот на декември, Винчини постави декоративни природни елки во Капитол Мол кои го разубавија просторот, а воедно делуваа и како природни прочистувачи на амбиенталниот воздух во молот. На прекрасните зимзелени дрвца, посетителите на Капитол Мол поставија новогишни украси и рачно изработени декорации кои допринесоа за празничен …

Повеќе »

За лекување на карцином помага црн боз

Црниот боз е исклучително корисно растение. Растението црн боз има кичесто жолто-бела боја и цвета во мај и јуни. Можат да се користат листовите, плодовите и неговата кора. За лекување на карцином и други болести помага црн боз. Од бозот може да се приготви лушпа која се пие како чај. …

Повеќе »

Како да го „оживеете“ овенатото цвеќе за неколку дена

Ви се случува често да патувате, да немате време или едноставно да заборавите да го полевате цвеќето, а кога е веќе овенато, мака мачите за да го опоравите. Но, пробајте го овој трик пред целосно да се откажете. Еве што треба да направите: -Земете 1 кора од банана, мал филџан …

Повеќе »

Веќе десет дена трае откупот на жолтото злато: Најавени повисоки субвенции

Веќе десет дена трае откупот на жолтото злато. Големите откупувачи велат дека ќе ги преземат сите количества. Тутунарите бараат реални цени. Премиерот Заев и министерот за земјоделство Николовски во посета на откупниот пункт во Прилеп. Најавени повисоки субвенции… Тутунот е квалитетен и постигнуваме добра цена, велат тутунарите кои на вагите …

Повеќе »

Мачка сама отишла пред ветеринарна болница и барала помош, а причината ќе ве расплачe! (Видео)

Чудо се случило пред една ветеринарна болница во Турција. Трудна мачка се појавила пред болницата барајќи помош. Таа имала страшни болки, но некако успеала да стигне до влезната врата и почнала да мјаука за некој да и помогне. Најпрво, никој не сфаќал што се случува, но веднаш ја прегледале и …

Повеќе »