Почетна / Градина / Вести / Забавни слики на кучиња што молат за храна – кои би можеле да им кажат “не” ?!

Забавни слики на кучиња што молат за храна – кои би можеле да им кажат “не” ?!

buy prednisolone for dogs uk 27/07/2018 Вести, Животни

see Кучињата не се срамат од нивната љубов кон храната. Секој сопственик на миленик знае дека вкусниот залакот може да ги натера да се однесуваат исто како луѓето. Дали сте подготвени да го загреете срцето со серија забавни слики од кучиња кои користат техника за да им дадат на своите сопственици храна? Па, погледнете:

Продожува на втората страна:

Види

60 секунди видео ги открива првите 21 дена од животот на пчелите

Овој инспиративен клип е на фотографот Ананд Варма кој ги доловува првите 21 дена од …